wersja testowa serwisu

Pozbawili wolności oraz grozili, aby odzyskać pieniądze

264-120220
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lat, którzy pozbawili wolności swoją 29-letnią znajomą, a także grozili jej pozbawieniem życia żądając zwrotu wierzytelności. Jeden z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy, po tym jak przyszedł po odbiór pieniędzy, drugiego zatrzymano w pokoju hotelowym, gdzie przetrzymywał kobietę. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 15 września dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec kobiety w celu zmuszenia jej do zwrotu wierzytelności. O zdarzeniu mundurowych powiadomiła matka pokrzywdzonej. Z relacji kobiety wynikało, iż skontaktowali się z nią telefonicznie dwaj mężczyźni, którzy w trakcie rozmowy grozili jej córce pozbawieniem życia, jeśli nie odda im pieniędzy, które była im winna.

Kobieta w obawie o bezpieczeństwo swojej córki umówiła się z nimi we wskazanym miejscu na terenie Wielunia, aby przekazać gotówkę. Jednocześnie o całej sprawie powiadomiła wieluńskich stróżów prawa. W umówionym miejscu po odbiór pieniędzy pojawił się jeden ze sprawców, który został natychmiast zatrzymany. Był to 26-letni mieszkaniec Wielunia. Z kolei drugi z mężczyzn w wieku 34 lat został zatrzymany w jednym z hoteli. Tam też znajdowała się 29-latka, która jak się okazało była przetrzymywana przez mężczyzn wbrew woli.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj byli nietrzeźwi. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, iż kobieta znała mężczyzn i tego dnia spotkała się z nimi dwukrotnie w pokoju hotelowym, gdzie wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni, ponieważ kobieta jednemu z mężczyzn była winna pieniądze. W trakcie awantury 26-latek uderzył kobietę ręką w głowę, powodując uszkodzenie ciała.

Agresorzy chcąc zmusić kobietę do zwrotu wierzytelności grozili jej pozbawieniem życia oraz nie pozwolili opuścić pokoju. Obaj już usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności oraz kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności. Dodatkowo 26-latek odpowie również za uszkodzenie ciała 29-latki.

Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu

fot. KPP w Wieluniu