Poważny wypadek w Walichnowach. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

265-17850_20231001-101224_1
fot. KPP w Wieruszowie

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Walichnowy na drodze krajowej 74. W wyniku zdarzenia poszkodowana została 49-latka. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował kobietę do szpitala.

Do wypadku drogowego doszło w piątkowe południe 29 września 2023 roku w miejscowości Walichnowy na krajowej drodze numer 74 na skrzyżowaniu ulic Parkowej i Traktorowej. Po godzinie 12:00 policjanci z wieruszowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch pojazdów. 

- Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu wypadku, 34-latek kierując ciężarową scanią z przyczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w tył Volkswagena New Beetle. Kierująca osobówki zamierzała skręcić w lewo w ulicę Traktorową, natomiast ciężarówka poruszała się od strony Wielunia. Siła uderzenia była tak duża, że osobówka została przemieszona do przydrożnego rowu, zatrzymując się na ścianie budynku - mówi asp. Piotr Siemicki. - Oboje uczestnicy to mieszkańcy powiatu wieruszowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek był trzeźwy. Poszkodowana nie została zbadana alkomatem z uwagi na doznane obrażenia. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował kobietę do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady oraz sporządzili oględziny miejsca, a także pojazdów biorących udział w zdarzeniu. W miejscu wypadku utrudnienia trwały kilka godzin. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Biorąc pod uwagę jesienną aurę, apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i pośpiech, mogą przyczynić się do powstania tak poważnych zdarzeń, jak to. Dlatego zaplanujmy podróż w taki sposób, aby bez pośpiechu dotrzeć do celu i swoim zachowaniem na drodze, nie stworzyć zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg.

Zobacz zdjęcia: