wersja testowa serwisu

Poważny wypadek w Dąbrówce, auto wypadło z drogi i rozbiło się o drzewo. Cztery osoby trafiłī do szpitala

265-139381
fot. KPP w Wieruszowie

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Dąbrówce, w gminie Galewice. W wyniku wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. 

Do tego wypadku drogowego doszło 21 listopada przed godziną 2:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem Focus, 24–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, na łuku drogi w Dąbrówce w gminie Galewice, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

- W wyniku wypadku kierujący oraz troje pasażerów forda w wieku od 15 do 18 roku życia, zostali przetransportowani do szpitala, w tym dwie osoby w stanie nieprzytomności. Znacznemu uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Od kierującego pobrano krew do badań, które pozwolą określić jego stan trzeźwości w chwili wypadku. Policjanci nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Przypominany, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp. sztab. Damian Pawlak.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach. Jesienna aura, mgły, opady deszczu i liście na jezdni powodują pogorszenie widoczności. W takich warunkach kierujący może nagle stracić panowanie nad pojazdem, co często skutkuje wypadkiem. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych i własnych umiejętności.