wersja testowa serwisu

Poważny wypadek w Andrzejowie. Nieprzytomny 21-latek trafił do szpitala. Na miejscu służby

265-102926

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Andrzejowie w gminie Łubnice. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 10 listopada 2019 roku około godziny 17:45 na ulicy Wrocławskiej w Andrzejowie. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierujący audi A3, 21 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu. W wyniku wypadku, 21 – latek nieprzytomny z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Jak ustalili policjanci 22 – letni pasażer audi był trzeźwy, natomiast od kierującego została pobrana krew do badań. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

asp. sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów