wersja testowa serwisu

Potrącenie rowerzystki w Węglewicach. Kobieta trafiła do szpitala

wypadek-rower-2
fot. ilustracyjne

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Węglewicach w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 12 października przed godziną 19:00 na ulicy Kopernika w Węglewicach. Według wstępnych ustaleń, kierujący osobowym Nissanem, 41-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, jadąc w kierunku miejscowości Spóle, podczas wyprzedzania nie zachował należytych środków ostrożności, w wyniku czego uderzył lusterkiem zewnętrznym w jadącą z przeciwnego kierunku ruchu 49–letnią rowerzystkę.

W wyniku wypadku kierująca jednośladem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierujący pojazdami w chwili wypadku byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy jezdnia często jest śliska i mokra a widoczność ograniczona. Apelujemy również do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu poprawiają widoczność niechronionych użytkowników dróg.

źródło: KPP w Wieruszowie