wersja testowa serwisu

Poszukiwany „wpadł” podczas kontroli drogowej. Jechał niesprawnym technicznie autem i nie miał uprawnień!

policja-kajdanki
fot. ilustracyjne

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Radomsku. Poszukiwany „wpadł" w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w Osieku.

7 stycznia 2022 roku w godzinach popołudniowych, policjanci wieruszowskiej drogówki sprawdzając wcześniej zgromadzone informacje dotyczące osoby poszukiwanej, w Osieku w gminie Galewice, zatrzymali do kontroli drogowej hondę civic. Po wylegitymowaniu podróżujących pojazdem okazało się, że 24 – letni kierujący rzeczywiście od kilku miesięcy poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Radomsku. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego, który nie krył swojego zaskoczenia i zachowywał się agresywnie.

Z uwagi na niesprawność techniczną kontrolowanej hondy, policjanci ukarali kierującego mandatem karnym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Dodatkowo 24 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego odpowie przed sądem, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. W świetle znowelizowanych przepisów, za takie wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami. Pojazd którym kierował poszukiwany, mundurowi przekazali osobie uprawnionej do kierowania. Następnie policjanci doprowadzili zatrzymanego do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wieruszów