Najważniejsze wideo w ewe24

Ponadpowiatowe działania wieruszowskiej drogówki

265-197578
fot. KPP Wieruszow

Wieruszowscy policjanci prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Wieruszów", których głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa na terenie powiatu. Na drogach pojawiło się więcej policyjnych patroli, które były kierowane w wybrane, najbardziej newralgiczne miejscach powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

Niestety nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych do, których dochodzi na terenie naszego powiatu. W związku z powyższym z inicjatywy wieruszowskich policjantów w dniu 3 lipca 2024 roku zostały przeprowadzone działania ponad powiatowe pod nazwą „Bezpieczny Wieruszów". Podczas prowadzonej akcji mundurowi pod lupę wzięli kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu oraz w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia drogowe popełniane zarówno przez kierujących pojazdami silnikowymi, ale także pieszych, rowerzystów czy hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze byli kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Mundurowych z Wieruszowa wspierali policjanci z Wielunia, Sieradza, Pajęczna i grupa Speed z Łodzi. Policjanci pełnili służbę zarówno w radiowozach oznakowanych ujawniając wykroczenia za pomocą laserowych mierników prędkości jak i w tych nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Podczas jednodniowych działań stróże prawa skontrolowali ponad 70 kierujących z czego prawie 50 z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali cyklistkę, u której badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy! Zachowanie zdrowego rozsądku, trzeźwości i ostrożności podczas jazdy oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększa szansę, że bezpiecznie dojedziemy do celu.

Źródło: KPP Wieruszów