wersja testowa serwisu

Policjanci z Wieruszowa odzyskali skradziony rower. Sprawcy grozi 5 lat więzienia

policja-auto-swiata

Wieruszowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież roweru. Odzyskany przez kryminalnych jednoślad, został już zwrócony właścicielce. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

4 września 2020 roku około godziny 2:00 w nocy wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru przy ulicy Handlowej w Wieruszowie. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i dzięki dobrej współpracy z pokrzywdzoną, szybko ustalili trzech mieszkańców Wieruszowa, w wieku od 29 do 30 lat podejrzewanych o ten czyn.

Analizując zebrane informacje w tej sprawie, kryminalni namierzyli i odzyskali ukryty nieopodal miejsca kradzieży warty tysiąc złotych jednoślad. W tej sytuacji podejrzewani o kradzież mężczyźni zostali zatrzymani.

- Finalnie okazało się, że kradzieży roweru dokonał 30 – latek, który już usłyszał zarzut w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze przekazali odzyskany rower pokrzywdzonej - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają teraz, czy podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.