Policjanci opowiedzieli o służbie na targach pracy

265-166556
fot. KPP Wieruszów

W piątek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyły się targi pracy oraz dni otwarte. Wśród pracodawców z ofertami pracy pojawiło się również stoisko Policji. Osoby, które nie zdążyły odwiedzić nas na targach mogą zgłaszać się do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Zapraszamy w każdy dzień roboczy w godzinach od 7.30 do 15.30.

W piątek 24 marca 2023 roku na hali sportowej przy ulicy Waryńskiego w Wieruszowie odbyły się targi edukacyjne, których organizatorami były: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Hufiec Pracy 5-20 oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Wieruszowie. Całość przedsięwzięcia objęta była honorowym patronatem Starosty Powiatu Wieruszowskiego Stefana Pietrasa oraz Burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła. Podczas odbywania się targów nie zabrakło funkcjonariusza z wieruszowskiej komendy, który wspierany przez zespół kadr i szkolenia promował zawód policjanta.

Wszystkie osoby odwiedzające targi i zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogły dowiedzieć się, jakie wymagania stawiane są kandydatom na policjantów, jak również na jakich zasadach odbywa się rekrutacja do Policji. Dla nich zostały przygotowane ulotki informacyjne w których znajdowały się m.in. dane dotyczące poszczególnych etapów procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów. Omówiona została struktura wieruszowskiej jednostki i na jakich zasadach działają poszczególne wydziały.

Przypominamy, że osoby zainteresowane służbą w Policji, od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30-15:30 mogą uzyskać informacje oraz złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie przy ulicy Kuźnickiej 28a tel. 47 84 56 211 lub 47 84 56 201

Poniżej kryteria przyjęcia do służby w Policji, a także omówienie poszczególnych etapów rekrutacji:

http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic/rekrutacja/811,Rekrutacja.html

Źródło: KPP Wieruszów