wersja testowa serwisu

Policjanci dotarli do 19-latka, który w mieszkaniu uprawiał marihuanę

240-128803

Kryminalni piotrkowskiej komendy ustalili i dotarli do 19-latka, który w mieszkaniu uprawiał marihuanę. Łącznie zabezpieczono kilka krzaków oraz susz roślinny. Policjanci w trakcie przeszukania odnaleźli również amunicję. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy kryminalni prowadzili działania pod kątem ustalenia osób posiadających środki odurzające. Zachodziło podejrzenie, że wytypowany mężczyzna może je udzielać innym osobom. Po dokładnej analizie zebranych dowodów, funkcjonariusze 16 kwietnia 2021 roku dotarli do 19-latka. W jego mieszkaniu na terenie Piotrkowa policjanci odnaleźli trzy krzaki marihuany. Doniczki były ustawione w dużym tekturowym pudełku, a w środku zamontowany był wentylator. Ponadto, podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli 3 gramy suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym dały pozytywny wynik w kierunku marihuany. 

W mieszkaniu odnalezione zostały również dwie wagi elektryczne. 19-latek posiadał też nabój karabinowy, bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna za popełnione przestępstwa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia . Za swoje czyny odpowie przed sądem. Popełnione przez 19-latka przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Piotrków Trybunalski