Policjanci chwycili za wideorejestratory i "suszarki". Dziś na drogach akcja "Prędkość". Gdzie spodziewać się patroli?

KWP-odz
KWP Łódź

W piątek, 19 maja na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość". Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi z grupy „SPEED" głównie będą reagować na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem będą niezauważalne.

Działania pod nazwą „Prędkość" będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach gdzie jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. 

- W tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli. Tego dnia mundurowi skupią się szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością - przekazuje mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi

Jak dodaje działania mają charakter prewencyjny jednak kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną" – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów - podsumowują policjanci drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.