wersja testowa serwisu

Policja wydała komunikat w sprawie śmiertelnego wypadku w Krępie

UGJB8695
fot. KP PSP w Poddębicach

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze W-473 w miejscowości Krępa. Na skutek zderzenia dwóch samochodów śmierć poniosły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne.

Do zdarzenia doszło 25 lutego 2021 roku około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej numer 473 w miejscowości Krępa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 81-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego kierujący samochodem Daewoo Matiz, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Kia Sorento kierowanym przez 24-letniego mieszkańca powiatu tureckiego.

Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły z drogi. Na skutek wypadku na miejscu śmierć ponieśli 81-letni kierujący Matizem oraz jego 68-letnia pasażerka. 24-letni kierujący Kią Sorento wraz z 60-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitali.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z poddębickiej komendy powiatowej.

źródło: KPP w Poddębicach

Zobacz zdjęcia: