wersja testowa serwisu

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy, zwracajmy uwagę na bezdomnych

265-124740

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących. Reagujmy, gdy mamy informacje o osobie narażonej na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie !

Każdego roku policjanci sprawdzają miejsca, gdzie schronienia przed niskimi temperaturami szukają osoby bezdomne. Podczas codziennych patroli, mundurowi sprawdzają pustostany, altanki i rejony ogródków działkowych. Funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby, których wygląd zewnętrzny może wskazywać, że są pod znacznym działaniem alkoholu.

Reagujmy, gdy widzimy lub mamy informacje o osobie zagrożonej wychłodzeniem. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach można skontaktować się ze swoim dzielnicowym, powiadomić strażnika miejskiego, pracownika pomocy społecznej lub skorzystać z możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W przypadkach nagłych, należy skorzystać z numeru alarmowego 112 lub powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki policji. Osoby narażone na wychłodzenie zwłaszcza zimą, mogą przenocować w ośrodkach, w których otrzymają ciepłą odzież i zjedzą gorący posiłek.

Apelujemy, nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie i reakcja, może przyczynić się uratowania komuś życia. Okazujmy pomoc i życzliwość wobec osób, którzy tej pomocy potrzebują.

Źródło: KPP Wieruszów