Podsumowanie działalności szkółki kolarskiej przy Szkole Podstawowej w Pieczyskach

FB_IMG_1700173845906
fot. UM Wieruszów

Rok 2023 to trzeci rok działania szkółki kolarskiej przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach. Dzięki współpracy z Klubem WKK Wieruszów szkoła poszerza i wzbogaca swoją ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów.

Szkółka działa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa, poziom pierwszy szkółki kolarskie. Ogólnopolski Projekt Upowszechniania Sportu wśród uczniów szkół podstawowych w formie zajęć pozalekcyjnych przy współpracy z Klubem WKK Wieruszów.

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu z przerwą wakacyjną. W sezonie wiosenno- jesiennym zajęcia odbywają się w terenie w formie zabaw i treningów.

W sezonie zimowym spotkania odbywają się na sali, a uczestnicy realizują autorski program ćwiczeń-ćwiczenia stabilizacyjne, koordynacja i balans, treningi równowagi, siłowe oraz jazda na rolkach.

Szkółka ma na stanie 15 rowerów mtb i wyposaży każdego adepta w strój, kask kolarski do zajęć.

To, na co stawiają organizatorzy na zajęciach, to przede wszystkim nauczenie sprawnej technicznej jazdy rowerem, pokonywanie zakrętów, zmienianie przełożeń, hamowanie.

W tym roku adepci szkółki mogli spróbować swych sił na zawodach w Miękini, Sobótce, Sławnie, Kaliszu, Koźminku, Łagiewnikach.

Kolarze wzięli też udział w akcji charytatywnej ,,Kilometr Złotych Serc", która została zorganizowana przez partnera wspierającego klub Rbs Lututów. Szkółka włącza się również w życie szkoły biorą czynny udział np. w półkoloniach letnich.

Zachęcamy dzieci do zapisów i spróbowania swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu, aby aktywnie i zdrowo spędzać czas po zajęciach lekcyjnych.

Źródło: UM Wieruszów