wersja testowa serwisu

Podpisano umowę na budowę mostu w Kompinie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 10 mln złotych

P1220239-003
fot. Starostwo Powiatowe w Łowiczu

Na początek sierpnia 2022 roku zaplanowano, zgodnie z podpisaną dziś umową, zakończenie prac związanych z budową mostu w Kompinie. Zadanie, na które składać się będzie przebudowa drogi i budowa mostu w ciągu drogi nr 2714E wraz z przebudową drogi nr 2721E w m. Kompina realizować będzie firma SARINŻ Sp. z o.o. z Warszawy.

Przypomnijmy, część drewniana konstrukcji podkładu górnego i dolnego mostu o długości 100 mb z uwagi na sukcesywnie pojawiające się uszkodzenia była wielokrotnie remontowana, od wielu lat jednak w planach pozostawała jego kompleksowa budowa od podstaw. Dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez Powiat Łowicki plany te w ciągu najbliższego roku uda się zrealizować.

Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę blisko 10,5 mln zł brutto. Powiat Łowicki pozyskał już środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3 389 270,00 zł. Inwestycja jednak znajduje się również na szóstej pozycji listy rezerwowej w ramach programu Funduszu Rozwoju Dróg, zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów w kwietniu br., gdzie poziom dofinansowania stanowi 60% całkowitych kosztów inwestycji.

Niebawem zatem rozpocznie się rozbiórka drewnianej konstrukcji mostu, która jest pierwszym z zaplanowanych etapów realizacji inwestycji. Dziś zaś, tuż po oficjalnym podpisaniu umowy, z wykonawcą na moście w Kompinie spotkali się Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek, Wicestarosta Łowicki - Piotr Malczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łowickiego Beata Sawicka, Radny Powiatu Łowickiego Tadeusz Kozioł oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i Transportu w Łowiczu Anna Gajek-Sarwa.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łowiczu