wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski kolejnym przystankiem na trasie mobilnego punktu szczepień w Łódzkiem

191429150_171314558332875_4745793015087393486_n
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Na konferencji prasowej Paweł Kowalczyk, doradca wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego zaprosił mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego do skorzystania z mobilnego punktu szczepień, który w dniach 29 i 30 maja stanie przy ul. Narutowicza 7 (parking przy Amfiteatrze Miejskim). W mobilnym punkcie piotrkowianie będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką marki Johnson & Johnson. Przygotowane ten cel jest 1000 dawek szczepionki. Punkt będzie działał w godzinach 8-18. 

Natomiast o ogólnej sytuacji dotyczącej Narodowego Programu Szczepień w naszym województwie mówiła pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19 Jolanta Kowalik - Gęsiak. 

- Obecnie mamy wykonanych ponad 1,25 mln szczepień. W powiecie piotrkowskim wykonano ponad 22 tys. szczepień, a w Piotrkowie Trybunalskim ponad 37 tys - powiedziała Kowalik-Gęsiak

- Bardzo ważną informacją jest to, że ruszyła kampania promująca szczepienia, która polega na włączeniu samorządów w informowanie oraz podejmowanie działań mających na celu zapewnienie jak największej liczby osób, które zgłoszą się do szczepień w naszych punktach. Kampania oparta jest o nagrody zarówno finansowe jak i rzeczowe. Jest ona skierowana nie tylko do jednostek samorządu terytorialnego, ale także do osób, które biorą udział w programie, a wyrażających chęć zaszczepienia się – dodała pełnomocnik.

Pełnomocnik wojewody łódzkiego ds. szczepień przeciw Covid-19 Jolanta Kowalik – Gęsiak podała także kilka ważnych informacji odnośnie szczepień w województwie łódzkim.

Z dniem 10 maja zostały wprowadzone udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Od 25 maja ta uprawniona grupa do szczepienia się poza kolejnością w punktach szczepień powszechnych została powiększona o osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Kolejną istotną informacją jest to, że od 1 lipca zostanie wprowadzona możliwość szczepienia się drugą dawką w innym punkcie niż była podana pierwsza dawka

Zasady szczepienia w punkcie mobilnym są bez zmian: wystarczy, że posiada się już wystawione e-skierowanie i bez rejestracji czy zapisów na konkretną godzinę, będzie można skorzystać z jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Do mobilnego punktu szczepień mogą przychodzić również osoby, które nie są jeszcze pewne czy się zaszczepić, a chciałyby skorzystać z wiedzy fachowców z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Będą mogły zasięgnąć informacji m.in. o skuteczności wszystkich dostępnych na rynku szczepionek.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki