wersja testowa serwisu

Piotr Zubek z zespołem wystąpi w CTMiT w Kutnie

Zubek_head

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugi przystanek 17. Stacji Kutno. Koncert Piotra Zubka z zespołem odbędzie się 24 października (niedziela), o godz. 18:00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

Piotr Zubek śpiewa od dziecka. Instytucjonalnie wiedzę muzyczną zdobywa w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się też na Uniwersytecie Warszawskim. Koncert premierowy „Mojej wycinanki" odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany przez RDC, w przededniu 35 rocznicy śmierci Jerzego Wasowskiego. Nowe wykonania kompozycji Mistrza były najpiękniejszym hołdem złożonym przez młodego wokalistę.

Akademia Muzyczna Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznała Piotrowi Zubkowi Mateusza 2019 w kategorii „Muzyka jazzowa – debiut" za: „nieprzeciętny talent wokalny, wyjątkową umiejętność połączenia młodości i artystycznej świeżości z tradycją oraz odkrywanie swingu dla kolejnych pokoleń na płycie „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego".

Przygoda z płytą "Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego" zaczęła się tutaj, na Stacji Kutno. Jako laureat nagrody Rodziny Przyborów (z 2017 roku) Piotr Zubek, miłośnik twórczości Jeremiego Przybory, postanowił zrealizować nagrania odkrywanego wtedy kompozytora piosenek do tekstów Mistrza Przybory. Po wielu poszukiwaniach – własnych, z rodziną, po konsultacjach z Fundacją Wasowskich, narodził się repertuar. Pomysł zyskał admiratora i aranżera w osobie Bogdana Hołowni. Wraz ze znakomitymi muzykami nagrał piosenki w Studiu Nagraniowym PR im. Jerzego Wasowskiego, a sam wokalista zdobywał szlify jako producent muzyczny.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w Kasie KDK, CTMiT (w dniu koncertu) lub online.