wersja testowa serwisu

Pijany kierowca zablokował wjazd do szkoły, obok niego leżało blisko 100 dilerek z narkotykami

254-131195
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Tomaszowscy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, w którego samochodzie zabezpieczono blisko 200 gramów narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat więzienia.

6 czerwca 2021 roku o godzinie 6:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że przy ulicy Jałowcowej stoi zaparkowany samochód, który zablokował wjazd do pobliskiej szkoły. Pod wskazanym adresem policjanci zastali Volkswagena Golfa, a wewnątrz pojazdu śpiącego mężczyznę. Okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy, miał ponad promil na alkoholu w organizmie.

Na fotelu pasażera leżały dilerki wypełnione białymi kryształkami. Po ich zliczeniu okazało się że w 99 dilerkach znajdowało się ponad 100 gramów kryształków. W tym samochodzie policjanci znaleźli jeszcze 20 dilerek oraz torbę foliową, w których znajdowało się 70 gramów marihuany oraz pudełko z kolejnymi 30 gramami kryształków. 29-latek został zatrzymany i przewieziony do tomaszowskiej komendy. Po zbadaniu próbek specjalistycznym testerem do narkotyków ustalono, iż białe kryształki to mefedron.

29-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

źródło: KPP w Tomaszowie Mazowieckim