wersja testowa serwisu

Pijany kierowca rozbił auto o bariery mostu, na widok policjantów zaczął uciekać

policja_noc_blisko

Wieruszowscy policjanci zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w Piaskach w gminie Bolesławiec. Jak się okazało sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

W niedzielę, 17 października po godzinie 19:00 wieruszowscy kryminalni w miejscowości Piaski w gminie Bolesławiec zauważyli, że kierujący Audi uderzył w bariery przydrożnego mostu, po czym wysiadł z pojazdu i na widok policjantów, podjął próbę pieszej ucieczki z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ruszyli za podejrzewanym i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 49–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Rannemu na miejscu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Po badaniu alkomatem okazało się, że 49–latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny Audi z powodu uszkodzeń pojazdu. Uszkodzone zostały również metalowe bariery ochronne.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie i wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KPP w Wieruszowie