wersja testowa serwisu

Opiekunka znalazła u 16-latka narkotyki, sprawę zgłosiła policji

policja-kamizelka

Wieruszowscy policjanci namierzyli dwóch małoletnich mieszkańców gminy Wieruszów, podejrzewanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Teraz o losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

19 kwietnia 2021 roku po godzinie 18:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o odnalezieniu narkotyków, w jednym z mieszkań w gminie Wieruszów. Kryminalni na miejscu ustalili, że 54–letnia kobieta sprawując opiekę nad małoletnimi mieszkańcami gminy Wieruszów, odnalazła susz marihuany. Kobieta przekazała policjantom, że narkotyk schowany był w rzeczach osobistych jej 16–letniego podopiecznego.

Śledczy ustalili również, że 16–latek udzielił wcześniej narkotyku swojemu 15–letniemu koledze, który również był pod opieką kobiety, zaniepokojonej zachowaniem małoletnich. W tej sytuacji policjanci zabezpieczyli odnalezione środki narkotyczne. Już wstępne oględziny zabezpieczonych substancji wskazały, że to marihuana.

Mundurowi sprawdzają, czy „amatorzy zielonego suszu" nie mieli już wcześniej konfliktów z prawem, oraz w jaki sposób weszli w posiadanie narkotyków. Po przesłuchaniu nieletnich sprawców czynów karalnych, o dalszym losie nastolatków zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

źródło: KPP w Wieruszowie