wersja testowa serwisu

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu

breathalyser-1684428_960_720

Wzorową obywatelską postawą wykazał się przypadkowy świadek, który w niedzielny wieczór w Kolonii Osiek, w powiecie wieruszowskim ujął nietrzeźwego kierującego. Mieszkaniec gminy Galewice kierował astrą mając w organizmie aż prawie 2,5 promila alkoholu. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się z wysoką grzywną oraz karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

21 czerwca 2020 roku po godzinie 21:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Kolonii Osiek, w gminie Galewice. Na miejscu policjanci ustalili, że przypadkowy świadek jadąc za oplem astra, zwrócił uwagę na tor jazdy oraz sposób zachowania kierowcy pojazdu, który jechał przed nim. W tej sytuacji pomyślał, że kierujący astrą jest pijany i kiedy ten zatrzymał się na przydrożnej stacji paliw, to jadący za nim świadek wyjął kluczyki ze stacyjki astry, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i telefonicznie powiadomił policję. 

Policjanci ustalili, że astrą kierował 58 - letni mieszkaniec gminy Galewice, który miał w organizmie aż prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Składamy podziękowania czujnemu świadkowi przestępstwa, za prawidłową reakcję i godną do naśladowania postawę. Dzięki takiemu odważnemu działaniu, być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.

Źródło: KPP Wieruszów