O służbie w policji z maturzystami w Lututowie

265-179598
fot. KPP w Weruszowie

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie odbyło się spotkanie policjantów z uczniami klas maturalnych. Młodzież miała okazję uzupełnić swoją wiedzę w zakresie doboru do służby w Policji. Prelekcję przeprowadził przedstawiciel wieruszowskiej komendy.

17 października 2023 roku oficer prasowy wieruszowskiej komendy aspirant. Piotr Siemicki spotkał się z klasami maturalnymi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie. Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. 

Przedstawiciel Policji opowiadał zainteresowanym o tym, jak wygląda rekrutacja do naszej formacji i jakie są jej poszczególne etapy. Młodzież miała również okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w poszczególnych komórkach Policji. Policjant prowadzący spotkanie podkreślił fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się z różnymi sytuacjami.

źródło: KPP w Wieruszowie