O bezpieczeństwie i nie tylko podczas Międzynarodowej Olimpiady Drużyn Pożarniczych

265-195591
fot. KPP Wieruszów

Podczas IV Międzynarodowej Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie nie zabrakło wieruszowskich policjantów, którzy przybliżali pracę policjanta. Najmłodsi odwiedzający nasz namiot mogli ubrać się w strój policjanta oraz dowiedzieć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Mundurowi edukowali młodzież na temat przestrzegania zasad ruchu drogowego. Ci starsi informowani byli o coraz nowszych metodach działania oszustów. Odwiedzający stoisko od policjantów otrzymywali elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne.

W niedzielę, 2 czerwca 2024 roku funkcjonariusze ds. profilaktyki społecznej z wieruszowskiej komendy podczas odbywającej się IV Międzynarodowej Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych wystawili stoisko promocyjne. Impreza miała miejsce na Stadionie Miejskim w Wieruszowie i była doskonałą okazją by rozmawiać z jej uczestnikami o zawodzie policjanta. Najmłodsi chętnie rozmawiali z mundurowymi, którzy uświadamiali ich o zasadach ruchu drogowego. W sposób praktyczny pokazywali młodym ludziom dlaczego należy chodzić po lewej stronie jezdni i jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych idąc po zmierzchu. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci było założenie stroju policjanta wyposażonego min. podczas zabezpieczenia imprez masowych. Mundurowi zadawali pytania, na które uczestnicy chętnie udzielali odpowiedzi. W związku ze zbliżającymi się wakacjami i wypoczynkiem nad wodą funkcjonariusze ostrzegali o zagrożeniach wynikających z samodzielnego korzystania ze zbiorników wodnych i informowali o numerze alarmowym. Starszym osobom policjanci przekazywali informację o coraz nowszych metodach działania oszustów i prawidłowym zabezpieczeniem swoich domów przed włamaniem. Ostrzegano, by przez telefon nie podawać osobom podającym się za naszych bliskich swoich danych osobowych. Przypominano również o funkcjonowaniu KMZB, dzięki, której każdy mieszkaniec może zgłaszać instytucjom wszelkie nieprawidłowości w jego miejscu zamieszkania.

Mimo niesprzyjającej pogody uśmiech na twarzy towarzyszył odwiedzającym nasze stoisko, a każdy mógł otrzymać elementy odblaskowe w postaci kamizelek, breloków i opasek. Najmłodsi chętnie wybierali kolorowanki za pomocą, których będą mogli podnosić swoją wiedzę na temat poprawnych zachowań na drodze. Dziękujemy RBS Lututów za ufundowanie elementów odblaskowych.

Źródło: KPP Wieruszów