Nowa Mobilna Pracownia Komputerowa w SP im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach

Obraz1
fot. UM Wieruszów

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach zostanie wyposażona w Mobilną Pracownię Komputerową składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą i interaktywnym monitorem.

W czerwcu szkoła przystąpiła do konkursu Pracownia Kompetencji Cyfrowych organizowanym przez NASK- OPERATORA Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Prace uczniów brały udział we wszystkich 3 kategoriach wiekowych i w każdej z nich przygotowały inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Zwycięską pracą okazał się projekt kolorowanki dotyczącej sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim. Praca została wykonana przez Jakuba Powagę w kategorii klas I-III. Uczniowi gratulujemy tak wielkiego sukcesu, który przyczynił się do wzbogacenia bazy szkoły o nowy sprzęt multimedialny.

Edukacja uczniów z obszaru cyberbezpieczeństwa jest niezwykle ważna a nowoczesna pracownia ułatwi zdobywanie kompetencji cyfrowych z zachowaniem bezpieczeństwa.

źródło: UM Wieruszów