wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie w Radostowie Drugim. Na drogę wybiegła sarna, samochód dachował

policja_noc_blisko

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Radostowie Drugim w gminie Czastary. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane.

Do tego wypadku doszło 25 września 2021 roku po godzinie 19:00 na drodze powiatowej relacji Radostów Drugi - Rzepisko w gminie Czastary.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Volkswagenem Golfem, 43–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w celu uniknięcia zderzenia z sarną, podjął manewr ominięcia zwierzęcia, w wyniku czego wpadł w poślizg i wywrócił pojazd na dach - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak. - W wyniku wypadku kierujący oraz pasażer pojazdu zostali przetransportowani do szpitala. Uszkodzeniu uległ pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu. Kierowca w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Wieruszowscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne, łąki i pola uprawne. W takich miejscach często przemieszczają się dzikie zwierzęta, które szczególnie na jesieni migrują w poszukiwaniu pożywienia.