wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na Warszawskiej w Wieruszowie. Dwa rozbite auta, sprawca był pijany

Policja4

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w Wieruszowie. Przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie należytej odległości od pojazdu poprzedzającego, natomiast sprawcą kolizji okazał się nietrzeźwy kierujący.

Do kolizji drogowej doszło 16 lipca 2020 roku po godzinie 17:00 w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Warszawskiej w Wieruszowie. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący BMW, 35–letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go dostawczego Forda Transita, w wyniku czego doszło do zderzenia się obu pojazdów.

- Transitem w chwili kolizji kierował 37–letni mieszkaniec Wrześni, który był trzeźwy. Po badaniu policyjnym alkomatem kierowcy BMW okazało się, że 35 – latek miał w organizmie ponad promil alkoholu - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierowcy BMW prawo jazdy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarali go mandatem karnym.

Dodatkowo skrajnie nieodpowiedzialny sprawca zdarzenia, odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W wyniku kolizji uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.