wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu Warszawskiej i Prusa w Wieruszowie. Zderzyły się trzy auta

265-133499

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu dróg Warszawska – Prusa w Wieruszowie. Przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 21 lipca 2021 roku przed godziną 11:00 w Wieruszowie na skrzyżowaniu dróg Warszawska - Prusa. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący Nissanem Micra, 80–letni mieszkaniec gminy Wieruszów, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Prusa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku ulicy Rynek Peugeotem, którym kierował 34–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

Na skutek zderzenia obu pojazdów, Nissan zderzył się również z jadącym od ulicy Rynek Fiatem Punto, którym kierował 39–letni mężczyzna. W wyniku kolizji uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, których kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji kierujący nissanem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP w Wieruszowie