wersja testowa serwisu

Niebezpiecznie na drodze S8. Mężczyzna zasnął za kierownicą, pojazd uderzył w skarpę

policja-auto-napis

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu ciężarowego, do której doszło na drodze ekspresowej S 8 w Niwiskach w powiecie wieruszowskim. Przyczyną tego zdarzenia było zaśnięcie kierowcy zespołu pojazdów.

Do tej kolizji drogowej doszło 23 czerwca 2020 roku około godziny 10:30 na 120 km. drogi ekspresowej S 8 w Niwiskach w powiecie wieruszowskim / kierunek Wrocław/. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący zespołem pojazdów marki mercedes wraz z naczepą, zasnął za kierownicą, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w skarpę przydrożnego pobocza drogi. W wyniku tej kolizji uszkodzony został pojazd, słupki hektometryczne, przydrożny znak drogowy oraz skarpa pobocza drogi. 

Kierowca ciężarowego mercedesa, 32 – letni obywatel Litwy, nie odniósł żadnych obrażeń ciała i w chwili kolizji był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Ruch pojazdów w miejscu tego zdarzenia odbywał się bez utrudnień.

Źródło: KPP Wieruszów