Niebezpieczna sytuacja w Walichnowach. Z ciężarówki spadł kontener

Niebezpieczna sytuacja w Walichnowach. Z ciężarówki spadł kontener
fot. KPP w Wieruszowie

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 z drogą wojewódzką 482 w Walichnowach. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego kontenera, który wypiął się z mocowania w wyniku czego całkowicie została zniszczona lampa uliczna. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

W środę, 1 lutego 2023 roku po godzinie 14:00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Walichnowy, na drodze krajowej 74, z pojazdu ciężarowego spadł przewożony kontener i leży na jezdni. Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. 

Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu tej kolizji, 28-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego, kierując samochodem ciężarowym marki Man, poruszał się drogą krajową 74 w kierunku Wielunia. Będąc na skrzyżowaniu z drogą wojewódzka 482, nie zachował należytej ostrożności wykonując manewr skrętu w lewo, w wyniku czego przewożony ładunek przechylił się i zsunął do przydrożnego rowu. 

- Kontener, który był przewożony całkowicie uszkodził lampę uliczną. 28-latek był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym, zatrzymany został dowód rejestracyjny od pojazdu. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do późnych godzin wieczornych z uwagi na trudności związane z przeładunkiem towaru znajdującego się w kontenerze - mówi asp. Piotr Siemicki. - Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Każdy manewr powinien być wykonany w sposób niezagrażający sobie i innym uczestnikom ruchu. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego ładunku.