wersja testowa serwisu

„Na podwójnym gazie” wjechała do przydrożnego rowu

Policja3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej do którego doszło w Parcicach, w gminie Czastary. Jak się okazało sprawczyni tego zdarzenia była nietrzeźwa.

Do tej kolizji drogowej doszło 8 listopada 2020 roku około godziny 20:30 na ulicy Dworskiej w Parcicach. Jak ustalili policjanci, kierująca Volkswagenem Polo, 29 – letnia mieszkanka gminy Czastary, nie zachowała należytych środków ostrożności i zjechała do przydrożnego rowu.

- Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala, gdzie okazało się, że miała w organizmie ponad promil alkoholu - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Teraz nieodpowiedzialna kierująca odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dodatkowo 29 – latka odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o nie kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. Pamiętajmy także o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, co jest jedną z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze oznacza, że jest to prędkość bezpieczna.