wersja testowa serwisu

„Na podwójnym gazie” przekroczył dozwoloną prędkość

policj_20210406-090946_1

Wieruszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu wieruszowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

W środę, 13 października przed godziną 17:00 policjanci wieruszowskiej „drogówki" w Sokolnikach, na drodze wojewódzkiej 482, zatrzymali do kontroli Forda Focusa, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h.

- Pojazdem kierował 48–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 48–latek miał w organizmie aż ponad dwa promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

Teraz amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie", odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za takie przestępstwo, grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Warto również pamiętać, że za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, grozi już kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za przekroczenie dozwolonej prędkości, mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym.