wersja testowa serwisu

Młodzi mieszkańcy gminy Koluszki publiczne propagowali faszyzm. Grozi im po 5 lat więzienia

253-126632
fot. KPP Łódź Wschód

Koluszkowscy policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 17 i 20 lat pod zarzutem publicznego propagowania faszyzmu i zniszczenia mienia. Młodszy z nich odpowie również za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

14 lutego 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu mienia i publicznym propagowaniu faszyzmu poprzez namalowanie na ścianach budynków należących do PKP oraz garażach i budynkach w Koluszkach symboli swastyki, neonazistowskich napisów i symboli oraz obraźliwych napisów.

Pracując nad sprawą policjanci z Koluszek ustalili, że doszło również do spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu u jednego z mieszkańców Koluszek. Dzięki zebranym informacjom, mundurowi wytypowali dwóch młodych mężczyzn jako sprawców.

20-letni mieszkaniec Koluszek i 17-letni mieszkaniec gminy Koluszki zostali zatrzymani 22 lutego 2021 roku. Obaj usłyszeli zarzuty publicznego propagowania faszyzmu i zniszczenia mienia, a młodszy z nich odpowie również za spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźni w przeszłości mieli już konflikty z prawem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łódź Wschód

fot. KPP Łódź Wschód