wersja testowa serwisu

Ministerstwo Zdrowia: Ponad 4,5 tysiąca zakażonych, w tym 111 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia: Ponad 4,5 tysiąca zakażonych, w tym 111 ofiar śmiertelnych

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirsuem oraz ofiarach śmiertelnych.

- Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podaje MZ.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego i 2 osób z woj. pomorskiego.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące - dodaje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4532/111 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Do statystyk na razie nie jest dodana kolejna ofiara śmiertelna z województwa łódzkiego, o której informowaliśmy w TYM MIEJSCU.