wersja testowa serwisu

Mieszkaniec Zgierza kradł w Wieruszowie. Grozi mu 5 lat więzienia

policja---napis-2

Wieruszowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież w jednym z dyskontów spożywczych w Wieruszowie. Mężczyzna został przyłapany na kradzieży produktów spożywczych. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 października 2021 roku po godzinie 14:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych w Wieruszowie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pracownicy ochrony ujęli amatora cudzego mienia, który został przyłapany na kradzieży produktów spożywczych o wartości ponad 600 złotych. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali 33 – letniego mieszkańca Zgierza.

Podejrzany przyznał się do zarzucanej mu kradzieży, za które już wkrótce odpowie przed sądem. Śledczy ustalili, że 33 - latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa i sprawdzają, czy kolejnej kradzieży nie dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Za przestępstwo kradzieży, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane produkty powróciły do sprzedaży. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

źródło: KPP w Wieruszowie