wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Wieruszów zaśmiecał las w Chobaninie. Grozi mu grzywna

265-110641

Wieruszowski dzielnicowy, wsłuchując się w głosy społeczeństwa dotyczące m.in. czynów zabronionych, ustalił podejrzanego o zaśmiecanie lasu w miejscowości Chobanin. Okazał się nim mieszkaniec gminy Wieruszów. Mężczyzna został już ukarany przez policjanta i musiał uprzątnąć swoje śmieci.

Do zaśmiecenia lasu doszło około 16 marca 2020 roku. Wówczas nieustalona osoba, wyrzuciła różnego rodzaju śmieci w lesie w miejscowości Chobanin (gm. Wieruszów). Wieruszowski dzielnicowy, wsłuchując się w głosy społeczeństwa dotyczące czynów zabronionych oraz wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie, ustalił podejrzewanego o zaśmiecanie tego miejsca publicznego. Okazał się nim 33 – letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Mężczyzna za swoją nieodpowiedzialną postawę, został już ukarany przez dzielnicowego wysokim mandatem karnym i musiał uprzątnąć swoje śmieci.

- Apelujemy i przypominamy, w powiecie wieruszowskim wiele miejsc objętych jest monitoringiem. Policjanci w każdym przypadku, po otrzymaniu sygnałów dotyczących popełnianych czynów zabronionych, takich jak np. zaśmiecanie, weryfikują otrzymane zgłoszenia i własne ustalenia i dążą do wykrycia sprawców takich nagannych zachowań. Przypominamy również, że za zaśmiecanie miejsca publicznego, grozi grzywna do 500 złotych lub kara nagany - informuje asp. sztab. Damian Pawlak