wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Ozorków w reprezentacji Polski w brydżu. Powalczy o awans na Mistrzostwa Świata

image_72192707_1
fot. Polski Związek Brydża Sportowego

Absolwent Zespołu Szkół w Solcy Wielkiej i I LO w Ozorkowie - Mateusz Sobczak znalazł się w składzie reprezentacji Polski w brydżu do eliminacji na Mistrzostwa Świata (Bermuda Bowl).

Mateusz Sobczak naukę gry w brydża rozpoczął - w wieku 11 lat - w 2005 roku w Szkole Podstawowej w Solcy Wielkiej. Aktualnie jest zawodnikiem grającej w Ekstraklasie drużyny BRIDGESCANNER KS AZS Wratislavia I WR. Zespół ten ma duże szansami na zdobycie tytułu Mistrza Polski. Mateusz Sobczak z partnerem Piotrem Marcinowskim zajmują pierwsze miejsce w tzw. klasyfikacji Butlera.

Droga Mateusza Sobczaka do reprezentacji była trudna. Pierwszą tegoroczną przeszkodą było wygranie rozgrywek kadry narodowej I, do których zgłosiło się osiem renomowanych zespołów. Następnie, w 160-rozdaniowym supermeczu, trzeba było pokonać aktualnych Mistrzów Świata. Ta sztuka udała się.

Eliminacje do Mistrzostw Świata rozpoczną się 23 sierpnia. W Do finałów awansują 22 najlepsze drużyny. Mistrzostwa Świata rozgrywane są co dwa lata. Polska od 1981 r. systematycznie zdobywa medale. Dwukrotnie - w 2015 r. i 2019 r. - reprezentacja Polski zdobyła złote medale i tytuły Mistrza Świata.

źródło: Centrum Informacyjne Gminy Ozorków