wersja testowa serwisu

Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego złamali obowiązujące przepisy

policja-auto-napis

Trzech mieszkańców powiatu wieruszowskiego mimo obowiązujących przepisów o całkowitym zakazie gromadzenia, spotkało się w miejscu publicznym w Sokolnikach. Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Mimo licznych akcji informacyjnych prowadzonych za pośrednictwem środków masowego przekazu w tym również Policję, dotyczących obowiązujących przepisów, nakazów i zakazów w sytuacji panującej epidemii, nie wszyscy stosują się do obostrzeń, w tym całkowitego zakazu gromadzenia się osób.

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazało się trzech mieszkańców powiatu wieruszowskiego. 6 kwietnia 2020 roku w godzinach porannych wieruszowscy policjanci weryfikując otrzymane zgłoszenie, podjęli interwencję w Sokolikach przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 43, 52 i 62 lat, którzy pomimo obowiązujących zakazów, dotyczących przemieszczania i gromadzenia się, postanowili w nieuzasadnionym celu spotkać się w miejscu publicznym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie związane ze złamaniem zakazu gromadzenia się, policjanci ukarali mężczyzn mandatami karnymi - informuje asp. sztab. Damian Pawlak.

Również 4 kwietnia br. w godzinach przedpołudniowych, w Wieruszowie na ulicy Polnej, policjanci również sprawdzając otrzymane zgłoszenie stwierdzili, że dwoje handlujących z powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego, rozłożyli swoje stoiska w miejscu niedozwolonym i bezprawnie zajęli pas ruchu. Wnioski o ukaranie tych osób, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Wieluniu.

Policja apeluje!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób ( za wyjątkiem rodzin zamieszkujących wspólnie)