wersja testowa serwisu

Maseczki od Marszałka Województwa Łódzkiego można odbierać również w ZUS

STA_665_20200511-133459_1
fot. Adam Staśkiewicz

Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to kolejne placówki, w których można odbierać maseczki zakupione przez Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego.

Już prawie 650 tysięcy z miliona maseczek kupionych przez marszałka Grzegorza Schreibera trafiło do mieszkańców województwa łódzkiego. Mieszkańcy naszego regionu bezpłatnie odbierali je dotąd w ponad 50 punktach, m.in. w placówkach KRUS, Bibliotekach Pedagogicznych i ich filiach, Wojewódzkich Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli, Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi i jego oddziałach w Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim, a także w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, Regionalnym Centrum Polityki Społecznej i Urzędzie Marszałkowskim.

Od poniedziałku, 11 maja, maseczki zamówione u producentów z naszego regionu, można też bezpłatnie odbierać w oddziałach ZUS w Łodzi, Pabianicach, Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pajęcznie, Poddębicach, Wieluniu, Wieruszowie. Dziś (11 maja) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zawieźli je, między innymi, do ZUS w Zduńskiej Woli (na zdjęciach).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 16 kwietnia przed wyjściem z domu jesteśmy zobowiązani zasłonić nos i usta. To dlatego marszałek województwa wykorzystując pieniądze unijne zafundował mieszkańcom milion maseczek.

Bezpłatne maseczki od marszałka dystrybuują też jednostki samorządu terytorialnego, służby mundurowe w trakcie patroli - Policja, Straż Miejska, a także Straż Pożarna, Wojska Obrony Terytorialnej, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (AA)

Zobacz zdjęcia: