wersja testowa serwisu

Marta Gabas wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski

1
fot. Urząd Miejski w Wieruszowie

W miniony weekend, 23 – 25.10.2020 r., w miejscowości Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu oraz Ministerstwa Sportu odbyły się ostatnie mistrzostwa Polski w tym roku w kickboxingu, tym razem w formule kick-light (na macie).

W turnieju wzięło udział 223 zawodników z 62 klubów, stoczono łącznie prawie 200 walk. Klub Sportowy Husaria Wieruszów reprezentowała Marta Gabas w kategorii junior – 65kg, trener Marcin Pisula. Zawodniczka z Wieruszowa w finale stoczyła zaciętą walkę z brązową medalistką mistrzostw świata i niestety tym razem musiała uznać jej wyższość.

Jak zaznaczają trenerzy, nie jest to docelowa formuła walki Marty, lecz trzeba zbierać nowe doświadczenia i cały czas się rozwijać, dlatego też zawodniczka startuje we wszystkich formułach.

Marta, Jakub Solecki oraz Igor Suszkowski otrzymali powołanie do kadry Polski juniorów, które to odbędzie się w dniach 6 – 8 listopada w Warszawie.

– Myślałam, że to mój ostatni start w tym roku, a jeszcze jednak są planowane kolejne zawody na grudzień. W przyszły weekend jadę na zgrupowanie kadry – podsumowuje srebrna medalistka mistrzostw Polski.

Gratulujemy kolejnego wielkiego sukcesu Marcie!

źródło: UM Wieruszów