wersja testowa serwisu

Łódzkie: Policja podaje pierwsze statystyki akcji "Znicz"

Łódzkie: Policja podaje pierwsze statystyki akcji "Znicz"
Policja

W całym kraju trwa akcja "Znicz". Łódzka policja podsumowała pierwsze dwa dni swoich działań i informuje o wynikach kontroli prowadzonych w związku Dniem Wszystkich Świętych i wydłużonym weekendem.

Tegoroczna akcja "Znicz" jest wyjątkowo długa, działania ruszyły już w piątek, 29 października i będą prowadzone przez pięć kolejnych dni, do 2 listopada włącznie.

- W ciągu dwóch dni działań 29-30 października 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 14 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba a 15 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 25 nietrzeźwych kierujących - informują policjanci łódzkiego garnizonu.

Do tego śmiertelnego wypadku doszło w Krępie w powiecie łowickim, to właśnie tam młody mężczyzna uderzył samochodem w wiadukt kolejowy i poniósł śmierć na miejscu. O tym wypadku pisaliśmy >>> TUTAJ.

A jak tegoroczne statystyki wypadają na tle poprzednich lat? Wyjątkowo w roku 2020 z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i policja nie prowadziła tych działań. W roku 2019 w ramach akcji "Znicz" policjanci odnotowali w województwie łódzkim 23 wypadki drogowe, w których zginęła 1 osoba, a 40 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali wówczas z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.