wersja testowa serwisu

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w Grotnikach. Na uroczystość przybył Premier Mateusz Morawiecki

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w Grotnikach. Na uroczystość przybył Premier Mateusz Morawiecki

Dzisiaj (10 kwietnia) odbyło się ostatnie pożegnanie ikony polskiej sceny muzycznej, Krzysztofa Krawczyka. W uroczystości udział wzięło wiele znanych osób oraz tłumy fanów.

Msza pogrzebowa odbyła się w łódzkiej archikatedrze. Z powodu pandemii mogło w niej uczestniczyć - oprócz duchownych - jedynie 75 osób. W gronie tym znaleźli się rodzina i przyjaciele, a także przedstawiciele władz lokalnych oraz m.in. Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński. Natomiast przed świątynią zgromadziło się wielu fanów artysty.

Krzysztof Krawczyk został pochowany w Grotnikach (gm. Zgierz), gdzie mieszkał. Uroczystość miała charakter państwowy. W nekropolii zgromadziły się setki osób - oprócz sąsiadów także fani twórczości Krawczyka. Na cmentarzu pojawił się także Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Podczas „ostatniego rejsu", Krzysztofowi Krawczykowi towarzyszyła orkiestra z Mazewa (gm. Daszyna), w skład której wchodziło siedemnastu muzyków z gminy Daszyna i trzech z Krośniewic (powiat kutnowski). 

Zobacz zdjęcia: