wersja testowa serwisu

Kraksa w Radostowie Pierwszym. Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu

265-119952
fot. KPP w Wieruszowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej do której doszło na skrzyżowaniu dróg w Radostowie Pierwszym w gminie Czastary. Przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tej kolizji drogowej doszło 10 września 2020 roku przed godziną 14:00 na skrzyżowaniu dróg w Radostowie Pierwszym w gminie Czastary. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący dostawczym Fiatem Ducato, 65–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym od Łubnic Oplem Corsa. Oplem w chwili kolizji kierował 29 – letni mężczyzna.

Zarówno kierujący pojazdami jak i podróżujący Oplem pasażerowie nie donieśli żadnych obrażeń ciała. Uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu oraz przydrożna kapliczka. Kierowcy obu pojazdów w chwili kolizji byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia, kierujący ducato za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany mandatem karnym.

źródło: KPP w Wieruszowie