wersja testowa serwisu

Kradzione części samochodowe odzyskane przez policjantów i straż graniczną. Zatrzymano mieszkańca powiatu wieruszowskiego

265-113106
fot. KWP w Łodzi

Wspólne działania łódzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej w Hrebennem, doprowadziły do odzyskania i zabezpieczenia kradzionych części samochodowych i zatrzymania mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Zatrzymany paser już usłyszał zarzut w tej sprawie. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Hrebennem, przeprowadzili akcję wymierzoną w przestępczość, polegającą na obrocie kradzionymi częściami samochodowymi.

Zgromadzone przez łódzkich kryminalnych informacje wskazywały, że w Osieku w powiecie wieruszowskim, znajdują się różnego rodzaju części samochodowe od skradzionych w Wielkiej Brytanii pojazdów różnych marek. Ustalenia policjantów potwierdziły się.

- Na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość elementów blacharskich i części mechanicznych. Pochodzenie zabezpieczonych elementów samochodowych oraz ich wartość jest obecnie weryfikowana i ustalana - informuje asp.sztab. Damian Pawlak.

Policjanci zatrzymali 39 – letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo paserstwa nieumyślnego, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

Zobacz zdjęcia: