wersja testowa serwisu

Kontrola drogowa doprowadziła do ujawnienia narkotyków. Trzy osoby zatrzymane

265-135331
fot. KPP w Wieurszowie

Wieruszowscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Amatorzy środków odurzających wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w miejscowości Wyszanów. Trzech z nich usłyszało już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

W poniedziałek, 30 sierpnia przed godziną 23:00 na ulicy Szkolnej w Wyszanowie, policjanci z wieruszowskiej prewencji zwrócili uwagę na zaparkowaną mazdę. Wewnątrz tego pojazdu siedziały cztery osoby - trzech mężczyzn i kobieta, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. W tej sytuacji policjanci postanowili skontrolować Mazdę.

- W trakcie tej kontroli osoby znajdujące się w pojeździe unikały kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami i niepewnie odpowiadały na ich pytania. To utwierdziło policjantów w przekonaniu, że mogą posiadać narkotyki. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Wewnątrz samochodu policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę. W tej sytuacji mundurowi zatrzymali wszystkie osoby siedzące w Mazdzie - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu wieruszowskiego w wieku od 19 do 24 roku życia. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, natomiast trzeci z podejrzanych, 20-letni kierowca Mazdy, odpowie za posiadanie przyrządu służącego do przerobu substancji psychoaktywnych. Od mężczyzny pobrano również krew do badań, które pozwolą określić, czy kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających.

- Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 20-letnia pasażerka pojazdu na obecnym etapie ma status świadka. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - dodaje asp. sztab. Damian Pawlak.

fot. KPP w Wieurszowie