wersja testowa serwisu

Kolizyjny poniedziałek na trasie S-8 w powiecie wieruszowskim

265-102927

W miniony poniedziałek / 11.11. 2019 roku / policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie dwukrotnie wykonywali czynności na miejscu kolizji drogowych na drodze S 8 w powiecie wieruszowskim. Przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy, że w okresie jesiennym, zimowym aura często nie sprzyja kierującym pojazdami. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce około godziny 16:50 na 125 km. drogi S 8 w miejscowości Gumnisko. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący Renault Scenic, 46 – letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego uderzył w audi, którym w chwili kolizji kierował 24 – letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tej kolizji. Kierujący renault i audi w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany przez policjantów mandatem karnym.


Do drugiej kolizji drogowej doszło około godziny 18:20 na 123 km drogi ekspresowej S 8, również w miejscowości Gumnisko w kierunku Warszawy. W tym przypadku kierujący oplem vectra, 41 – letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, w wyniku czego uderzył w Passata, którym kierował 37 – letni mieszkaniec Warszawy. W wyniku zderzenia obu pojazdów, Passat zderzył się z prawidłowo jadącym audi, którym kierował 43 – letni mieszkaniec Łodzi. Po zaistniałych kolizjach, kierowca opla oraz 47 – letni pasażer pojazdu jeszcze przed przybyciem na miejsce kolizji wieruszowskich policjantów, podjęli ucieczkę, jednak zostali ujęci przez podróżujących Passatem. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że pasażer opla był trzeźwy, natomiast 41 – letni mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 41 – latka, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych zdarzeń. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku oraz szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy na drodze panują zdradliwe warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, że jezdnia często rano jest śliska a widoczność na drodze ograniczona!

Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować nad samochodem i wpaść w poślizg. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, oraz zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

asp.sztab. Damian Pawlak

info. KPP Wieruszów