wersja testowa serwisu

Kolejny wypadek na remontowanym odcinku autostrady A1. Trzy osoby trafiły do szpitala

Kolejny wypadek na remontowanym odcinku autostrady A1. Trzy osoby trafiły do szpitala
fot. KPP w Radomsku

Trzy osoby jadące osobowym Mercedesem trafiły do szpitali, po tym jak kierujący BMW doprowadził do czołowego zderzenia na remontowanym odcinku autostrady A1. Do wypadku doszło w nocy 17 września 2021 roku niedaleko Kamieńska.

Z ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że 31-letni kierowca BMW jadąc w kierunku Łodzi, na prawidłowo oznakowanym zwężeniu drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym w kierunku Katowic mercedesem. Służby na miejsce wezwali inni kierowcy, którzy pospieszyli poszkodowanym z pomocą.

- Zarówno 63-leni kierujący Mercedesem, jak i dwie pasażerki tego auta wymagali hospitalizacji. Natomiast mieszkańcy województwa śląskiego, jadący BMW nie potrzebowali pomocy medycznej. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informują policjanci. - O podwójnym pechu może jednak mówić 63-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego kierujący Mercedesem. Mundurowi w czasie sprawdzania danych w systemach policyjnych ustalili, że mężczyzna ten ma zatrzymane prawo jazdy ze względu na przekroczony limit 24 punktów karnych.

Droga była zablokowana na czas prowadzenia działań ratowniczych.

fot. KPP w Radomsku