wersja testowa serwisu

Kolejny tytuł Mistrzyni Polski w Wieruszowskim Klubie Kolarskim

Zrzut-ekranu-2020-01-16-o-10.09.41

Lepszego początku nowego roku startowego Wieruszowski Klub Kolarski nie mógł sobie wymarzyć. Patrycja Zawierta w Przełajowych Mistrzostwach Polski CX zdobywa w juniorkach złoto i koszulkę Mistrza Polski.

W niedzielę, 12 stycznia w Szczekocinach, na pięknie przygotowanej pętli zawodów wystartowali zawodnicy i zawodniczki z klubów zarówno MTB jak i szosowych.

- Obie nasze zawodniczki znakomicie wychodzą na starcie i prowadzą na rozjeździe. Niestety ostry zakręt 90 stopni, tylne koło zarzuca i obie zaliczają twarde lądowanie. Szybkie „powstań żołnierzu" i już gonią uciekające rywalki. Już na drugim okrążeniu Patrycja dopada do zawodniczki prowadzącej. Dłuższy dystans jadą, próbując się na trasie, aż w końcu Patrycja wyprzedza i już tylko powiększa swoją przewagę, aby zdecydowanie wywalczyć tytuł mistrzowski. Magda po wyprzedzeniu większej stawki rywalek ostatecznie na mecie melduje się na najgorszym miejscu dla każdego zawodnika, czyli czwartym - czytamy w relacji z zawodów.

1. Patrycja Zawierta – WKK Pfleiderer Wieruszów
2. Olga Wankiewicz – UKS Copernicus Toruń CCC
3. Natalia Krześlak – TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team
4. Magdalena Zawierta – WKK Pfleiderer Wieruszów

Gratulujemy oczywiście bardzo. Pięknie zaczyna się ten rok. Przed całą naszą młodzieżą intensywny sezon i ambicje sięgające po za granice naszego kraju.