wersja testowa serwisu

Kolejny mecz Lotnika Łęczyca przełożony. Jak wygląda aktualna sytuacja w drużynie?

Kolejny mecz Lotnika Łęczyca przełożony. Jak wygląda aktualna sytuacja w drużynie?

Zarządowi MMKS Lotnik Łęczyca udało się przełożyć kolejny mecz II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Ma to związek z faktem, że większość kadry drużyny wypełnia obowiązki służbowe na wschodniej granicy.

Zawodnicy Lotnika Łęczyca przebywają na granicy wschodniej, przez co drużyna nie może rozgrywać meczów w ramach II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Na początku stycznia informowaliśmy o przełożeniu dwóch meczów, teraz wiadomo, że na zmianę terminu przystała też Trójka Międzyrzec Podlaski, z którą Lotnik miał się mierzyć w sobotę, 15 stycznia.

Nieco polepsza się sytuacja kadrowa łęczycan, jednak nadal większość zawodników, którzy są zawodowymi żołnierzami, pracuje na granicy wschodniej.

- Obecnie rozpoczęliśmy treningi i mamy do dyspozycji 6 zawodników. Z granicy wrócili Piotrek Janiak i Adam Pawlikowski, ale wyjechali Sebastian Ślósarz i Krystian Maciejek. Najpóźniej do 20 stycznia z granicy powrócą Adrian Bartczak, Adam Staniszewski, Sebastian Bartecki, Maciej Kiciak, Tobiasz Klimczak - poinformował ELE24 Robert Łukasiewicz, Prezes MMKS Lotnik Łęczyca.

Zarząd Lotnika podjął decyzję, że mecz z KKS Kozienice, który zaplanowany jest na 29 stycznia odbędzie się zgodnie z planem. Ma to być przetarcie przed kolejnymi spotkaniami.

- W obecnej sytuacji nie wiem, co wydarzy się w lutym i czy jeszcze ktoś z naszych zawodników będzie musiał jeszcze raz wyjechać na granicę. Ale na obecną chwilę trzymamy się terminarza oraz dat, na które przełożyliśmy zaległe mecze - dodaje Robert Łukasiewicz.

Drugoligowcy pierwszy mecz w tym roku przed własną publicznością powinni zagrać 12 lutego. Rywalem będzie rywal zza miedzy, czyli MKS Bzura Ozorków.

Prawdopodobny terminarz najbliższych meczów Lotnika:
29 stycznia: KKS Kozienice - MMKS Lotnik Łęczyca (Kolejka 16)
5 lutego: Centrum Augustów - MMKS Lotnik Łęczyca (Kolejka 13)
12 lutego: MMKS Lotnik Łęczyca - MKS Bzura Ozorków (Kolejka 17)
19 lutego: MMKS Lotnik Łęczyca - Trójka Międzyrzec Podlaski (Kolejka 14)
26 lutego: Huragan Wołomin - MMKS Lotnik Łęczyca (Kolejka 18)
5 marca: MMKS Lotnik Łęczyca - BAS Białystok (Kolejka 15)