Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani z dróg przez wieruszowskich policjantów

265-182074
fot. KPP w Wieruszowie

Pomimo wielu apeli policjantów wciąż nie brakuje amatorów jazdy „na podwójnym gazie". Policjanci ruchu drogowego wieruszowskiej komendy zatrzymali kierujących w stanie po spożyciu alkoholu, a w jednym przypadku mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci nieustannie przypominają kierowcom, że brawura i jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić to tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj 13 listopada 2023 roku funkcjonariusze z wieruszowskiej „drogówki" zatrzymali trzech amatorów jazdy „na podwójnym gazie". Wszyscy kierujący to mieszkańcy gminy Galewice.

Do pierwszej kontroli doszło po godzinie 15:00 w Cieszęcinie. 30-latek „wpadł" w ręce mundurowych w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 28 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna poruszał się osobowym oplem, badanie stanu trzeźwości wykazało, że posiadał w wydychanym powietrzu ponad 1,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia policjanci w miejscowości Biadaszki po godzinie 16:00 zatrzymali kierującego będącego w stanie nietrzeźwości. Tym razem 52-latek poruszał się osobowym peugeotem, badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Również w Biadaszkach policjanci ujawnili kierującego, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna wydmuchał prawie 0,4 promila. 22-latek poruszał się pojazdem marki Fiat Punto. W trakcie prowadzonej kontroli przez funkcjonariuszy wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd, mundurowi 30- i 52-latkowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że po nowelizacji kodeksu karnego od 1 października 2023 roku, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Stosując się do przepisów prawa i kierując zdrowym rozsądkiem, unikniemy przykrych zdarzeń drogowych. Kierowco! - wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, bierzesz odpowiedzialność za czyjeś życie! Piłeś?! - nie jedź!

źródło: KPP w Wieruszowie