wersja testowa serwisu

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Łódzkiem. W Polsce zmarły kolejne osoby

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Łódzkiem. W Polsce zmarły kolejne osoby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym także w województwie łódzkim.

Kolejne osoby zostały zakażone koronawirusem. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce liczba chorych wzrosła o 124, natomiast w województwie łódzkim o jedenaście.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: dwóch mężczyzn w średnim wieku, jednej nastoletniej dziewczynki, dwóch młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, dwóch starszych kobiet. Są to osoby w wieku od 14 do 68 roku życia.

Oprócz łódzkiego, potwierdzone przypadki dotyczą także: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Są także tragiczne wieści. Zmarło kolejnych sześc osób, u których potwierdzono zakażenie. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3627/79 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).